Adını “Tecrübe, Araştırma ve Netice” sözcüklerinin baş harflerinden alan Tan Eğitim Kurumları 1973 yılında 3 ana kurucu Mehmet ÖZUSLU, Şükrü AKYOLLU ve Ergin KAYAN tarafından kurulmuştur, 2 kurucu Ergin KAYAN, Mehmet ÖZUSLU Tan özlüce’ dedir. Dershanecilik hizmetiyle faaliyetine başlayan TAN EĞİTİM KURUMLARI 1998 yılında tecrübe, bilgi ve birikimlerini öğrencilere “okul” adı altında aktarma fikriyle Tan Okullarını açmıştır.

Dershanecilik zamanında daha az öğrencinin eğitim gördüğü “butik dershanecilik”te öncü olan Tan; 2015 yılında, okulculukta da “butik” devrimini gerçekleştirip “TAN ÖZLÜCE OKULLARI’NI ” ANAOKULU, İLKOKUL, ORTAOKUL, ANADOLU-FEN LİSESİ Kademeleri ile Bursalıların hizmetine sunmuştur. Dershanecilikte başlattığı yeni ekolü okulculukta da başlatmış olan Tan özlüce Okulları, TAN marka ve patent haklarının sahibi iki kuruluştan biridir. Okulumuz TAN EĞİTİM KURUMLAR yönetim kurulu başkanları ERGİN KAYAN ve MEHMET ÖZUSLU tarafından yönetilmektedir. Kuruluşundan bu yana Bursa’nın en önemli eğitim kurumlarından olan “Tan” bugüne kadar yaklaşık 160.000 öğrencisine Sınav kazandırmıştır. Köklü geçmişinden edindiği tecrübeleri Bursa’nın hizmetine sunmaktan hiçbir zaman çekinmemiş ve 46 yıldır Bursalıların gönlünde yerini almıştır. Günümüzde okulumuzda  eğitim gören öğrencilerin annesi, babası hatta büyük anne ve babaları; kendi zamanlarında kurumumuzda eğitim görmüş, kurucularımızın öğrencileri olmuştur.

Yetişmesine katkıda bulunduğu bir neslin çocuklarını hatta torunlarını yetiştiriyor olmak tarif edilemez bir mutluluk. Çizgisini Atatürk İlke ve inkılaplarından ayırmayan, çağdaş, ülke birliğini ve beraberliğini savunan, tarihinden ve değerlerinden hiç kopmamış bireyler yetiştirmeye devam etmenin hazzı ve coşkusuyla…